NÁŠ TIP: Citizen Satellite Wave GPS Diver

20. 4. 2021

Pánské hodinky Satellite Wave GPS Driver ve velikosti 47 mm od japonského výrobce Citizen jsou první svého druhu na světě. Jako první potápěčské hodinky totiž mají také naprosto soběstačné nabíjení ze světelné energie a pohodlné seřizování času pomocí GPS.

Klíčové vlastnosti:

  • Vodotěsnost 20 ATM a ISO 6425
  • SUPER TITANIUM – pouzdro 5x odolnější a o 40 % lehčí než ušlechtilá ocel
  • Systém pohonu ECO-DRIVE – s rezervou chodu až 7 let
  • Řízení času pomocí GPS – vždy aktuální čas i pásmo

Oceníte vodotěsnost a titanovou odolnost

Můžete je mít na zápěstí při plavání i při objevování podmořského života. Vodotěsnost je 20 ATM (barů) a hodinky splňují normu ISO 6425.
Číselník chrání safírové sklíčko s antireflexní úpravou pro čitelnost za každé situace a kolem něj je luneta pro odměření doby pod hladinou.

Samotný potápěčský režim DIVE, který deaktivuje nepotřebné funkce a zabrání nechtěnému stisknutí tlačítek pod hladinou, spustíte současným podržením horního a spodního tlačítka.

Pouzdro hodinek je vyrobeno z materiálu Super Titanium™, který vzniká tvrzením titanu pomocí patentované technologie Duratect. Tento materiál je nejen vysoce odolný (až 5x než ušlechtilá ocel), ale také výjimečně lehký (oproti oceli o 40%) – hodinky mají jen 101 gramů. Pro zajímavost… právě kvůli těmto vlastnostem se stejný tvrzený titan využívá v kosmonautice.

Krásný design, napájení „ze světla“

Designéři sladili model CC5006-06L do krásné černo-modro-bílé kombinace, čímž dali jasně najevo jeho vztah k hlubinám oceánu. Pásek je z modré pryže s šedou sponou a díky kombinaci titanu a pryže mají hodinky výborné antibakteriální vlastnosti.

Konečně se dostáváme dovnitř. Pod čísleníkem se nachází technologie ECO-DRIVE, tedy systém, který čerpá energii ze světla a dobíjí akumulátor. Ten udrží hodinky v chodu až 7 let v úplné tmě!


Díky GPS vždy víte, kde na Zemi jste

Jak funguje synchronizace času podle GPS? Hodinky se po zmáčknutí prostředního tlačítka spojí s nejbližšími družicemi na oběžné dráze Země a podle nich si nejen nastaví naprosto přesný čas, ale také určí, v jakém časovém pásmu se nacházíte.

Na číselníku máte zóny zastoupeny zkratkami světových měst, mezi nimiž nechybí New York, Paříž či Tokio. A opět se vracíme k jejich primárnímu účelu – je tu označeno i 8 nejoblíbenějších destinací pro potápění na světě podle vyhledávače Tripadvisor včetně Galapág, Malediv nebo Velkého korálového útesu.


Další funkce a vlastnosti: luminiscenční ručky, ukazatel data a dne v týdnu, synchronizace GPS, letní/zimní čas
 

Shrnutí:

Jak už jsme zmínili v úvodu, pánské hodinky Citizen Satellite Wave GPS Diver jsou skvělou volbou nejen pro milovníky potápění, ale pro všechny sportovce. Za tuhle cenu dostanete vysoce odolný stroj nabitý technologiemi s krásným designem.
 
 


 

Novinky na Váš e-mail

Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.

Novinky na Váš e-mail
Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.