Vybíráte chytré hodinky? Doporučujeme jedny z těchto dvou

28. 6. 2021

Už před nějakým časem jsme pro vás vybrali a otestovali dvoje chytré hodinky. Věříme, že ženám a dívkám se budou líbit elegantní módní smartwatch Festina 50001 s džínovým a bílým koženým tahem. Pro muže a chlapce jsme vybrali už od pohledu spíše sportovní chytré hodinky Lotus 50013.

V čem tyto modely vynikají?


Přečtěte si jejich recenze. Dopadly kladně!

➡️ RECENZE: Objevte chytrost s Lotus Smartime L50013
 

➡️ RECENZE: Jsou chytré Festiny 50000 spíše šperk?


 
 

Vzhled

U dámských hodinek Festina nás nejvíc zaujal právě vzhled. Lunetu s průměrem 40 mm zdobí 60 třpytivých zirkonů a ocelové pouzdro působí luxusně. Bílý kožený tah (řemínek) je elegantní, zatímco s modrým džínovým bude váš outfit vypadat o něco méně formálně. Co takhle zkombinovat je se stejně modrými džínami?

Pánské smartwatch Lotus mají sportovnější vzhled, který je dán nejen designem pouzdra a číselníku (průměr 48 mm), ale především perforovaným tahem. I u těchto hodinek dostanete dva – černý a tmavě modrý. Díky univerzální černé barvě si k nim můžete pořídit téměř jakýkoliv jiný řemínek a přiblížit je elegantnějšímu stylu.

Oba modely mají oproti klasickým hodinkám silnější pouzdro, aby se do nich vešel akumulátor. Ale při testování nás to nijak nelimitovalo.

Specifikace

 
Hodinky Festina by se daly označit za hybridní, protože mají také dvě analogové ručky. Ty pohání (až 100 dní) stejný akumulátor jako ostatní – chytré – funkce (cca 2 dny). Vodotěsnost mají 3 ATM, což znamená, že jsou vlhkotěstné – snesou náhodný kontakt s vodou, jako je třeba déšť nebo kapky při mytí nádobí. 

Smartwatch od Lotus fungují výhradně digitálně. Abyste tedy zjistili to základní, tj. čas, musíte jejich akumulátor udržovat nabitý. Při testování nám vydržely také cca 2 dny. Co se týče vodotěsnosti, výrobce udává 10 ATM a k tomu certifikaci IP68. Znamená to tedy, že si s nimi můžete nejen umývat ruce, ale třeba i šnorchlovat.


V dalších specifikacích se tyto dvoje hodinky nijak zásadně neliší. Svou chytrost získávají po připojení k telefonu přes Bluetooth, komunikují se zařízeními s operačním systémem Android (Samsung, LG, Xiaomi či Lenovo) i iOS (Apple iPhone) a aplikace FestinaSmartime i LotusSmartime jsou přehledné.

Klíčové funkce

Začněme tím, co mají hodinky společné. Oboje ukazují čas (překvapivě), a to v parametrech dle konkrétně zvoleného číselníku. Co to znamená? Že si můžete zvolit číselník, kde budete mít všechny ručky a k nim ještě datum nebo ukazatel dne v týdnu. Můžete si zvolit imitace analogových či digitálních číselníků.
 
Oba modely umí po synchronizaci s aplikací v telefonu ukazovat notifikace (SMS, hovory, Messenger, Instagram,...), měřit tep a ušlou či uběhnutou vzdálenost nebo monitorovat spánek. Můžete přes ně sledovat počasí, měnit hudbu apod.

U pánských hodinek Lotus nás navíc potěšilo měření tlaku a integrovaný reproduktor s mikrofonem. Můžete tak přes hodinky odbavit i hovory, aniž byste telefon vytáhli z kapsy. To u dámských Festin nejde, protože nemají reproduktor ani mikrofon, jen vibrace. Zato displej má větší rozlišení a plnější barvy.
 

➡️ RECENZE: Objevte chytrost s Lotus Smartime L50013
 

➡️ RECENZE: Jsou chytré Festiny 50000 spíše šperk?


 

Příslušenství

Ať už se chystáte koupit pánské, nebo dámské hodinky, k oběma dostanete 2 tahy (řemínky) a nabíjecí kabel USB. Festina dodává ke svým smartwatch ještě dokovací stanici, takže hodinky stačí uložit do kolébky a začnou se bezdrátově nabíjet. K hodinkám Lotus musíte nacvaknout magnetický kabel a položit je.

 


Shrnutí

Hodinky Festina kladou důraz na design a díky zirkonům v lunetě na sebe každá žena snadno upoutá pozornost. Lotus se blíží klasickému pojetí časomíry a nabízí vyšší vodotěsnost, měřič tlaku nebo integrovaný reproduktor/mikrofon.

A jaký je tedy závěr? Dámské hodinky Festina 50001 i pánské hodinky Lotus 50013 jsou ideální volbou pro ty z vás, kteří ještě nikdy chytré hodinky neměli. Za fér cenu dostanete v obou případech kvalitně zpracované chytré hodinky se všemi základními funkcemi, které by smartwatch měly umět.

Které sobě nebo někomu blízkému koupíte?

 

 

Nejste si jisti, vybírejte dál, aktuálně máme skladem...

Novinky na Váš e-mail

Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.

Novinky na Váš e-mail
Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.