Správná péče o stříbrné šperky

24. 9. 2019

Účinná prevence

Pojďme rovnou k věci - co vlastně znamená prevence v péči o šperky?

 • Doporučujeme odkládat je při sportu a vyvarovat se kontaktu s vlhkostí. Chlor, vlhkost a vysoké teploty šperkům nesvědčí. Naleptávají povrch a šperky rychleji přicházejí o lesk a barvu. To samé platí o potu při sportu nebo jiné fyzické zátěži.
 • Také pozor na kontakt chemickými látkami jako jsou parfémy, krémy, chlór nebo lak na vlasy.
 • Pokud šperky nenosíte každý den a máte je třeba jen ke slavnostním příležitostem, určitě je ukládejte do krabiček nebo sáčků na šperky. Ideální je takto šperky ukládat vždy, i když je odložíte jen na krátko.

Tip: Přestože je někdy potřeba šperky vyčistit, díky kvalitní prevenci nebudou vyžadovat čištění příliš často. Tím šetříte šperk, váš čas i peníze.


Jak na čištění stříbra

I při nejlepší péči po určité době ztrácí šperky nošením svůj lesk. Nečištěné stříbro může časem důsledkem oxidace i zčernat. Stříbro totiž tmavne, protože reaguje se sirovodíkem přirozeně se vyskytujícím ve vzduchu. Nemůžeme tomu nijak zabránit. Ale můžeme černání předcházet a zpomalit ho.

 • Na domácí čištění postačí měkký hadřík navlhčený ve vlažné vodě s trochou jemného mýdla.
 • Šperk lehce otřete, opláchněte pod tekoucí vodou a osušte hadříkem.
 • Pokud jsou šperky hodně znečištěné, můžete z mýdla a vody připravit lázeň, do které je na 5 až 10 minut ponoříte.

Pozor na agresívní metody. Třeba stříbro vyvařit, použít na něj jedlou sodu, ocet, citronovou šťávu, nebo dokonce Coca Colu. Tyto metody sice zabírají, ale povrch šperku můžou narušit.

Tip: Šperky nikdy nezkoušejte drhnout hrubým povrchem, třeba houbičkou na nádobí. Hlavně u zlacených šperků můžete neopatrným čištěním vrstvu zlata poškrábat a zničit.


Profesionální domácí péče o sříbro

Tip: Používejte profesionální čisticí prostředky na šperky, které teď najdete i v naše m e-shopu.

Utěrky na čištění šperků CONNOISSEURS

Čisticí ubrousky CONNOISSEURS jsou praktické a jejich použití snadné.

 • Balení obsahuje 25 čistících ubrousků, které si hravě poradí s vašimi šperky z drahých kovů stejně dobře jako s bižuterií.
 • Leštit, čistit a pucovat s nimi můžete stříbro, zlato i platinu.
 • Šperky jemně třete až do vysokého lesku.

Čištěné šperky získají odolnější povrch proti opětovné oxidaci a sulfidaci a vydrží vám tak déle krásné.

PANDORA - nová sada na čištění šperků

nova-sada-pandora-a002.jpgNová sada PANDORA na čištění šperků:

 1. Tekutý čistič - ponořte své drahé šperky na 2 minuty, poté je opláchněte vlažnou vodou a osušte.
 2. Lešticí hadřík - vyleštěte šperky pomocí lešticího hadříku. Vnitřní bílá část vám pomůže zbavit šperky zbarvení a vnější růžová strana zajistí vysoký lesk. Na šperky z kolekce Pandora Rose a Shine používejte vždy výhradně růžovou stranu.
 3. Měkký kartáček je speciálně navržený pro čištění špatně dostupných záhybů. Ponořte ho do čističe a jemně své šperky Pandora vykartáčujte. Pomocí měkkých štětin vytvoříte pěnu, která čistí a obnovuje lesk.
 4. Samozřejmostí je návod.

S tímto vybavením své šperky nejen profesionálně vyčistíte, ale udržíte je dlouho v perfektním stavu.

Chci pečovat o své šperky >>>

Pokud své stříbro potřebujete vyčistit, můžete ho také svěřit do rukou klenotníka. Ten nejlépe posoudí, jak šperk vyčistit, může použít ultrazvuk nebo laser. Vaše šperky vám rádi vyčistíme v kterékoli z našich prodejen.

Novinky na Váš e-mail

Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.

Novinky na Váš e-mail
Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.