NOVÁ ZNAČKA: Hodinky Poljot v nabídce CORIAL

13. 7. 2021

Všichni milovníci mechanických hodinek a taktéž pamětníci starších časů jistě znají značku Poljot. Původně šlo o sovětské hodinky, které se vyráběly již od roku 1930 v První státní hodinkové továrně v Moskvě, která byla v roce 1943 přejmenována na První moskevskou. Odbyt šel rychle nahoru a již v roce 1955 produkovala tato První moskevská hodinková továrna milion kusů hodinek ročně. Milníkem byl rok 1961, kdy Jurij Gagarin jako první člověk vstoupil na oběžnou dráhu a na ruce měl hodinky Šturmanskije (Navigátorské), které tato továrna vyvinula již v roce 1949. O patnáct let později, v roce 1964, začala fabrika na počest úspěchu sovětské kosmonautiky používat pro své výrobky značku Poljot (Let).
 
Dnešní značka Poljot International staví své renomé na původní historii a na charakteristickém designu, který často vyzdvihuje důležité prvky či momenty ruské i sovětské historie a kultury. To vše v kvalitním provedení za využití nejnovějších materiálů a technologií.

Od roku 1994 je sídlem firmy Frankfurt nad Mohanem. Veškerý vývoj a produkce se nyní odehrávají v Německu a Poljot International je členem Asociace německého hodinářského průmyslu. To vše je zárukou vysokého standardu a kvality této značky, která si již vybudovala pevnou pozici na trhu mechanických hodinek. Její výrobky jsou populární mezi hodinkovými nadšenci i prostými uživateli po celém světě.
 

 

Současná produkce

Výrobce dělí hodinky do šesti hlavních kolekcí:

  • Majesties
  • Wonder
  • Inspiration
  • Legends
  • Perfection
  • Vintage
Jejich anglické názvy určené pro mezinárodní trh jistě netřeba překládat. Tyto kolekce se dále dělí na další modelové řady, mezi které patří například dvě řady klasických mechanických chronografů Classic Chrono a Moscow Nights s pouzdrem o velikosti 43 mm, které jsou zajímavé tím, že mají strojek s manuálním natahováním.
 

Pozoruhodná řada Hermitage odkazuje svým názvem k světoznámému leningradskému muzeu umění a svým skeletonovým provedením s modřenými ručkami k těm nejlepším tradicím klasické hodinařiny s vysokým podílem ruční práce.

Za pozornost stojí i řada Globetrotter, jejíž modely se mohou pochlubit rovněž skeletonovým číselníkem a užitečnou cestovatelskou funkcí duálního času.

Pro milovníky ruské literatury a opery jsou pak určeny hodinky Bolshoi Onegin v krásném zaobleném obdélníkovém pouzdře s oboustranným průhledem na ručně natahovací strojek.
 

Majestátně a luxusně působí řada automatických hodinek Tsars of Russia ve čtyřech barevných provedeních a v kontrastu s tím může milovníky moderní historie zaujmout i řada Gorbatschov věnovaná jednomu z nejvýznamnějších politiků dvacátého století.

Pro dámské publikum jsou určeny decentní modely Alzenau vyráběné v kombinaci stříbrného číselníku s indexy a ručkami v barvě růžového zlata anebo v kombinaci modrá/stříbrná.
 

V hlavní roli hodinářská lahůdka

Tím nejzajímavějším je zcela jistě model Tourbillon Skeleton, který v úžasném skeletonovém provedení nabízí královskou hodinářskou „komplikaci“ – tourbillon. Jde o sofistikované mechanické zařízení vynalezené slavným hodinářem Abrahamem Louisem Breguetem roku 1795. Tourbillon měl původně za úkol eliminovat jednosměrné působení gravitace u kapesních hodinek. U hodinek náramkových pak jde spíše o důkaz zdatnosti výrobce, že je schopen toto složité mechanické zařízení do svých hodinek implementovat. A navíc vám sledování funkce tourbillonu poskytne při každém pohledu na číselník skutečně fascinující zážitek.     
 

Většina modelů Poljot je produkována v omezených počtech, proto jsou každé takové hodinky exkluzivní záležitostí. Ale ať už si vyberete z jakékoliv řady, standardní či limitované, budou hodinky značky Poljot International dobrou volbou a na vašem zápěstí vzbudí zaslouženou pozornost okolí.

 

Aktuálně máme skladem...

Novinky na Váš e-mail

Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.

Novinky na Váš e-mail
Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.