Citizen Super Titanium™

4. 5. 2021

Super Titanium™. Materiál kombinující vlastnosti odolné oceli a lehkého titanu. Kdo jiný ho vyvinul, než hodinářský gigant CITIZEN, který svou konkurenci v počtu inovací poráží na plné čáře. Vznikl tak materiál, který je 5x tvrdší než ocel a přitom lehčí téměř o polovinu. 

Vývoj Super Titanium™: inspirovali se vlastnostmi oceli (pevná, vysoce odolná, trvanlivá a snadno zpracovatelná) a “otiskli” je do titanu, aby toho docílili, museli najít způsob, jak titan zpracovat a jak ho na povrchu ošetřit.


Jak titan zpracovat?

  • LISOVÁNÍ: titan je aktivní kov reagující s kyslíkem, uhlíkem, dusíkem atd., proto je obtížné ho lisovat do určitého tvaru. U Citizen vyřešeno ✅ lisování probíhá za velmi vysokých teplot lisem o síle 100 - 300 tun; tím se sníží odolnost vůči deformaci
  • OBRÁBĚNÍ: titan rychle reaguje s kyslíkem obsaženým ve vzduchu, proto je obtížné dodržet přesnost součástky (např. pouzdra). U Citizen vyřešeno ✅ správnou kombinací řezných kapalin dosáhne požadované přesnosti
  • LEŠTĚNÍ: titan je tvrdý na povrchu a měkký uvnitř, takže pokud se vyleští běžným způsobem, odstraní se tvrdý povrch. U Citizen vyřešeno ✅ kombinací leštících materiálů a brusiv (tzv. technika “Sallaz”) dosahuje nádherných zrcadlových úprav povrchů. Jen Citizen vlastní know-how na technologie leštění titanu do tak vysokého lesku.
Lisování
Obrábění
Leštění


Jak titan ošetřit?

  • ZVÝŠIT ODOLNOST - TVRZENÍM: technologie Duratect zvyšuje odolnost titanu na úroveň pětkrát vyšší než má nerezová ocel! Na stupnici tvrdosti podle Vickerse (Hv) má Super Titanium ™ tvrdost min. 1.000 Hv ( ocel 200 Hv). Pokročilé technologie Duratect (IP, studena plasma, tvrzení plynem, kompozitní vytvrzování) dokáží zajistit odolnost až na úroveň 2.500 Hv. Zákazník tak s materiálem na hodinkách dostane perfektní vyváženost tvrdosti a pevnosti.
  • VYLEPŠIT VZHLED: původní titan je tmavě šedý. Citizen dovede díky Super Titanuim™ docílit jakékoliv metalické barvy: stříbrná, zlatá, růžově zlatá… Na první pohled titan a jeho skvělé vlastnosti nerozeznáte.

Vznikl materiál, který je ojedinělý a výrobce na něm pracuje pořád. Stále ho zdokonaluje, aby nabídl svým zákazníkům cenově dostupnou variantu hodinek a dostál svému názvu - vyrábět hodinky pro “lidi”.
 

Vlastnosti a výhody Super Titanium™

  • odolnější vůči poškrábání - asi 5x odolnější než ocel
  • nízká hmotnost - asi o 40% lehčí než ocel
  • šetrný k pokožce - hypoalergenní
  • odolný vůči korozi - stálý vůči sladké a slané vodě, potu

 
Objevte neporazitelnost materiálu Super Titanium™ i vy!


 

Novinky na Váš e-mail

Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.

Novinky na Váš e-mail
Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.