Legenda jménem G-Shock

18. 6. 2021

O hodinkách G-Shock vyráběných značkou Casio je možno směle prohlásit, že jsou moderní hodinářskou legendou či ikonou. G-Shock je první volbou dobrodruhů, cestovatelů, příslušníků speciálních vojenských či policejních jednotek, hasičů a záchranářů, ale zároveň je i ceněnou položkou ve sbírkách hodinkových nadšenců.

Nabízí se tedy otázka: Čím to je?
 
Je to kombinací několika faktorů, z nichž na prvním místě rozhodně stojí jejich odolnost. Jak už název této modelové řady napovídá, jedná se o robustně konstruované hodinky, které jsou schopny odolávat řadě mechanických vlivů, jako jsou nárazy, vibrace, změny teplot či působení hydrostatického tlaku pod vodní hladinou. Druhým zásadním faktorem je jejich cena neboli finanční dostupnost.

Jedná se o hodinky, které jsou dostupné prakticky pro každého. Za zlomek ceny mechanických hodinek zde dostanete spolehlivé, přesné a odolné hodinky s mnoha funkcemi, které vám budou bez problémů a prakticky bez údržby sloužit mnoho let. Jen u některých modelů budete muset nechat čas od času vyměnit baterii, pokud si ovšem nekoupíte solární model, kterému stačí k napájení pouhé světlo.
 

Historie kolekce G-Shock začíná rokem 1983, kdy byl uveden dnes již legendární model DW-5000C, což byly digitální bateriové hodinky v plastovém pouzdře se zvýšenou nárazu vzdorností. Díky svým vlastnostem a příznivé ceně si tato koncepce získala značnou popularitu, zvláště když s každým novým modelem rychle přibývalo technických inovací.
 
Modelová řada The Origin


Modelová řada The Origin

Během let se kolekce G-Shock postupně diferenciovala do několika modelových řad, z nichž každá dále rozvíjela své charakteristické rysy, ať už hovoříme o řadě The Origin, která staví na původním designu z 80. let.
 

Modelová řada G-Steel


Modelová řada G-Steel

Jak název napovídá, nabízí elegantní ocelové varianty původního designu, či řadě Master of G, jež obsahuje technicky nadupané modely pro akční profese a sporty včetně potápění.
 
Modelová řada MR-G


Modelová řada MR-G

Pro skutečné fajnšmekry a sběratele je pak určena série MR-G, kde najdeme modely a limitované edice z méně obvyklých materiálů či s vysokým podílem mistrovské ruční práce (např. model MRGG2000HB1A s lunetou ručně tepanou pomocí tradiční japonské techniky tsuiki) v ceně mnoha desítek tisíc korun. Vysoká cena je zde ospravedlněna nejen unikátností jednotlivých modelů, ale i množstvím vysoce pokročilých a sofistikovaných funkcí, jakými jsou GPS synchronizace, možnost propojení s chytrým telefonem pomocí technologie Bluetooth, solární napájení a řada dalších.
 

Mnohé z těchto technických vymožeností ale postupně pronikají i do mnohem levnějších modelů G-Shock, takže lze říci, že kolekce hodinek G-Shock tedy nabízí šanci, aby si ten svůj optimální model mohl vybrat prakticky každý.
 


Aktuálně máme skladem...

Novinky na Váš e-mail

Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.

Novinky na Váš e-mail
Už nikdy nezmeškáte žádnou slevu nebo akci. Jako první se dozvíte o novém zboží v e-shopu. Pošleme vám jen to, co vás zajímá - zadejte svůj e-mail.