Novinky a akce

Zpět na novinky
AAGAARD – svět šperků

30.9.2011 / Byly navrženy a vytvořeny v duchu tradic dánského designu, především je ale hlavním tématem láska - Lovelinks. Aagaard šperky jsou ukázkou krásného, moderního zlatnického umění s unikátními detaily pro ty, kteří chtějí vyniknout originálními a osobitými šperky.

AAGAARD – svět šperků

Historie


Historie Aagaard se píše od roku 1946, kdy Jens J. Aagaard uvedl na trh svou první kolekci šperků v přímořském městě Svendborg v Dánsku. Kolekce byla tenkrát velmi malá, stejně jako počet zákazníků, kteří však byli spolehlivými obchodníky. Ti úspěšně rozvíjeli obchod následujících 30 let. V roce 1978 společnost koupil šperkař Holger E. Jensen. Díky tvrdé práci, obchodním znalostem a dobrému načasování se firma stala přední skandinávskou šperkařskou společností a svou pozici si zachovala dodnes.

Šperky

Byly navrženy a vytvořeny v duchu tradic dánského designu, především je ale hlavním tématem láska - Lovelinks.
Aagaard šperky jsou ukázkou krásného, moderního zlatnického umění s unikátními detaily pro ty, kteří chtějí vyniknout originálními a osobitými šperky.
Aagaard při výrobě šperků Lovelinks používá sterlingové stříbro a zlato, které kombinuje s muránským sklem (italské sklo původem z ostrova Murano poblíž Benátek), zlacením, ozdobami z křišťálu, diamantů a drahých kamenů.
Největší část kolekce Aagaard je založena na systému U-design (You Design = vytvoř si sám) – sami si poskládáte šperk z jednotlivých korálků a tím vytvoříte svůj vlastní osobitý šperk!

Ocenění

V loňském roce zvolil britský časopis British Trade Magazine šperky Lovelinks od Aagaard „značkou měsíce“ (British Retail Jewellers). Jde o významné ocenění a mimo jiné i o důkaz toho, že společnost o sobě již dala vědět i na mezinárodní scéně.